Riot Games tarafından geliştirilen çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Valorant PC platformu için Riot Games tarafından 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Birçok oyunu gibi bu oyunuda oyunseverlere ücretsiz olarak sunan Riot Games, oyunseverlerin beğenisini kazanmayı başardı. 


 Valorant’ın çıkmasıyla birlikte oyun, büyük bir oyuncu kitlesine çok geçmeden ulaştı. Riot Games bu sevilen oyunu gün geçtikçe geliştirmeye ve eksik olan yerlerde iyileştirme yapmaya devam ediyor. Çok oyunculu olarak 5’e 5 oynanan bir oyun olan Valorant’ta toplamda 4 harita bulunuyordu. Geliştirici ekip yeni haritaların ekleneceğini daha öncelerde duyurmuştu. 5. haritanın ne zaman gelceği merak konusu idi.

 Geçtiğimiz saatlerde Riot Games’in resmi Twitter hesabından yayınlanan paylaşıma göre oyuna gelecek olan yeni haritanın detayları ortaya çıktı. Haritanın ismi Icebox olarak belirlenmiş. Adından da anlaşılacağı üzere harita tamamen kar ile kaplı olacak. Bir çok oyunda alışıkın olarak gördüğümüz Ice haritaları Valorant’a da eklenecek. Buradaki linkten Riot Games’in resmi Twitter hesabına giderek yeni haritanın detaylarına bakabilirsiniz. 


 Görselden ve Riot Games’in resmi Twitter hesabından paylaştığıklarına baktığımızda haritanın tamamen kar ile kaplı olduğunu göreceğiz. Ayrıca haritaya dikkatli baktığımızda Split’te gördüğümüz halatları da kullanabileceğiz. Birçok yeni taktik ile birlikte gelecek olan Icebox haritası 13 Ekim günü yayınlanması beklenen 1. Bölüm 3. Kısım ile birlikte oyunseverlere sunulacak.