Son olarak geçtiğimiz günlerde tüm yan görevlerin tamamlanması ve oyunun yüzde 100 bitirilmesi için tam 500 saat harcanması gerektiği açıklanan Dying Light 2 için bir güzel haber daha geldi. Oyunun yapımcısı Techland Interactive, yapımı PS4 ve Xbox One için satın alan kullanıcıların, PS5 ve Xbox Series X|S yükseltmesi için herhangi bir ücret ödemeleri gerekmeyeceğini duyurdu.

Dying Light 2, yeni nesile ücretsiz yükseltilecek

Dying Light’ın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra duyurulan ve geçtiğimiz süreçte 2 kez ertelenen devam oyunu için geri sayım sürüyor. 4 Şubat 2022 tarihinde PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PS4 ve PS5 için resmi olarak satışa sunulacak olan oyun için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yapımcı Techland, serinin yeni oyununu eski nesilde satın alan kullanıcılara ücretsiz yükseltme sözü verdi.

Gelen habere göre oyunu PlayStation 4 için satın alan oyuncular, herhangi bir ek ücret ödemeden yeni nesile geçiş yapabilecekler. Aynı şekilde Xbox One oyuncuları da Microsoft’un ‘Smart Delivery’ denilen, eski nesilden yeni nesile geçiş imkanından faydalanabilecek.

Bununla birlikte oyunun çok oyunculu modu ve çoklu platform desteğiyle ilgili de yeni bilgiler elimize ulaştı. Hatırlayacağınız üzere yapımcı firma, oyunu hem yeni hem de eski jenerasyonda satın alan konsol oyuncularının tamamının tek bir sunucuda beraber oyun oynayabileceğini müjedelemişti.

Buna karşın bu özellik, oyunun çıkışına yetişmiyor. PC tarafında ise değişen bir şey yok: Oyunun hem Steam hem de Epic Games Store versiyonunu alan oyuncular aynı sunucularda ve co-op desteğiyle beraber oyun oynayabilecekler. Oyunun çıkışından birkaç ay sonra ise tüm konsollar için çoklu platform desteği resmen eklenecek. Biz bu yazıyı kaleme aldığımız esnada tam 3 milyon oyuncu tarafından Steam’deki istek listesine alınan yapımın notları şimdiden merakla bekleniyor.

Peki sizler Dying Light 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun bekleneni verebilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.