Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC oyuncuları için piyasaya sürülen GTA Trilogy – The Definitive Edition, oyuncuların büyük tepkisini çekmişti.

GTA Vice City, GTA III ve San Andreas’ın elden geçirilmiş ve grafikleri yenilenmiş versiyonlarını içermesi beklenen paket, hem fiyatıyla hem de hatalarla dolu oynanışıyla oldukça kötü notlarla karşılaşmıştı. Aradan geçen yaklaşık 2 ay boyunca çözülemeyen sorunların ardından, Take Two CEO’su Strauss Zelnick‘in yaptığı açıklamalarla birlikte oyuncuların sabrı taştı.

Zelnick: GTA Trilogy’deki ‘küçük hatalar’ çözüldü

Geçtiğimiz yılın son ayında birçok farklı platformda aynı anda piyasaya sürülen GTA Trilogy – The Definitive Edition, hem oyuncuların hem de profesyonel inceleme sitelerinin hışmına uğradı. Üçlemenin Metacritic ortalaması incelemeler bazında sadece 49/100. GTA Trilogy, oyuncular tarafındansa sadece 0.6/10 gibi bir nota layık görüldü.

Oyundaki komik grafik ve animasyon hataları, yaklaşık 20 yıl önce piyasaya sürülen PlayStation 2 versiyonlarında bile bulunmayan sorunlar derken oyuncular bir süredir oyundan vazgeçmiş durumda. 2022 yılı içerisinde Android ve iOS platformları için de piyasaya sürülecek olan oyunlar için büyük güncellemeler gelmeyeceği de geçtiğimiz günlerde resmen açıklanmıştı. Tüm bu sorunlara, şimdi de Take Two CEO’su Strauss Zelnick‘in ilginç açıklamaları eklendi.

Zelnick, geçtiğimiz günlerde CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, oyunların mevcut halinden gayet memnun olduğunu belirtti. Take TWO CEO’su, üçlemenin çıkışında yaşanan sorunların ‘küçük hatalar’ olduğunu ve yaptıkları güncellemelerle bu sorunları giderdiklerini iddia etti. GTA üçlemesine ne kadar saygı duysa da bu paketin yeni oyunlar olarak nitelenmemesi gerektiğini belirten Zelnick, GTA Trilogy – The Definitive Edition’ın şirket için gayet iyi bir iş başardığını söyledi.

Peki sizler Take-Two CEO’sunun yaptığı açıklamalar ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de üçlemenin elden geçirilmiş hali başarılı oldu mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.