Microsoft, özel tasarımlarla şu zamana kadar pek çok Xbox konsolu üretti. Bunlardan bazıları popüler oyunlarla bağ içeriyordu. Perakende pazarında satılan bu ürünler, genellikle dış görünümden başka bir şey vadetmiyordu. Yani performans artışı gibi durumları yoktu.

Yine de aralarında sınırlı sayıda bulunan ve ayrıntı içerenleri de vardı. Microsoft, Cuma günü Çin‘de Kaplan Yılı olarak nitelendirilen temaya özel bir tasarım ortaya çıkardı. Cihaz böyle daha şık dursa da üzücü bir haber de geldi. Ne yazık ki satın alınmıyor.

Microsoft’tan Xbox Series S konsoluna yeni tasarım

Microsoft, bir blog yazısında konsolun 25 Ocak‘ta bir yarışmada verileceğini açıkladı. Şu sözlerle de durumu açıkladı, “Ay Yeni Yılı’nı ve Kaplan Yılı’nı kutlamak için Xbox, ikonik bir çizgi filmden ilham alan Çinli çizgi film sanatçısı Bu2ma ile 15 özel Xbox Series S konsolu ve Xbox kablosuz oyun kumandası üretti.”

Bu2ma ve Ma Qianli olarak bilinen sanatçı, Çin‘in Pekin kentinde oldukça popüler birisi. Kendisi kayda değer bir illüstratör ve manga sanatçısı olarak ünlendi. Şu zamana kadar kaplanları andıran çok sayıda çalışma gerçekleştirdi.

Çin zodyak, belirli bir yılda doğan insanlara bir hayvan ve belirli nitelikler atıyor. Bu da 12 yıllık bir döngüde tekrar ediyor. 1 Şubat 202221 Ocak 2023 Kaplan Yılı, son 12 ay Öküz Yılı olmuştu. 2016‘da Microsoft, Maymun Yılı için de özel bir Xbox One tasarlamıştı. Ancak bu satılmadı ve verilmedi.

Sizler yeni Xbox Series S tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!