PUBG Mobile Için Yeni Güncelleme | Bilmediklerimiz

Sağlık oyun alışkanlığı adı altında mobil Pubg uygulaması oyuna , oyun zamanlarını kontrol eden bir sistem getirdi.Bu sistem sayesinde 18 yaşından küçük oyuncular belirli bir zamanı geçtiğinde onlara biraz ara vermelerini hatırlatacak bildirimler gönderilecek.

Yeni sistemle beraber 18 yaşından küçük oyuncular oyunu kurmadan önce bir oyuncu danışmanlığını onaylamaları gerekecek.Oyunu bir süre oynadıktan sonra onlara ara vermelerini ya da oyunu kapatmalarını hatırlatacak bildirimler ekranlarında belirecek.

Bu yeni oyun planı sistemi ilk önce Endonezya, Hindistan, Nepal , Birleşik Arap Emirlikleri , Katar , Kuveyt, Sudi Arabisan ve Mısır’da başlayacak.Diğer marketlere sonradan dahil edilecek.

Yapımcıların sözlerine göre Pubg Mobil böyle bir sistemi kullanan ilk mobil oyunu oldu.Bu uygulamanın amacı da dünyanın en çok oynanan mobil oyununda daha sağlıklı ve koruyucu bir oyun ortamı oluşturmak olduğu söylendi.

Tencent şirketinin yöneticisi Vincent Wang oyunculara kendi kararlarını vermeye yönelik hareketlerin oldukça önemli bir nokta olduğunu söyledi.Belirli bir oyun saatinden sonra oyuncular kendi sağlıklarını düşünmeli dedi.Bu yeni gelen uygulama ile beraber oyuncularının daha sağlıklı bir oyun ortamı olacağını düşünen Wang insan sağlığının hiçbir eğlence unsuruyla zedelenmemesi gerektiğinin üzerini vurguladı.

Bu yeni gelen sistemin Pubg’nin PC ve konsol versiyonları için çıkıp çıkmayacağı için herhangi bir şey söylenmedi.