Kış, PUBG’ye ulaştı ve bununla birlikte Vikendi adlı 6×6 temalı yeni bir kar haritası oyuna dahil oldu ! Vikendi bir zamanlar çeşitli turistik yerlere, işletmelere ve köylere ev sahipliği yapan yalıtılmış bir tatil köyüdür.

Haritaya özel iki yeni eşya var. G36C Saldırı Tüfeği ve buzlu alanlarını şık bir şekilde değiştirmenize yardımcı olacak Snowmobile.

Aşağıda Vikendi’ye ve bu yeni harita hakkında bilmeniz gereken her şeye genel bir bakış sunuyoruz.

Vikendi: Genel Bakış

Vikendi haritası halen test aşamasında, dolayısıyla herhangi bir gün radikal bir değişikliğe konu olabilir. Yine de yapısı itibariyle değişmeye çok müsait olmadığını ve son haline yakın bir durumda olduğunu düşünüyoruz.
Erangel ve Miramar’dan daha agresif bir harita olan Vikendi, Sanhok’la kıyaslandığında çok daha taktiksel bir bölge. Oyuncuların uçağa binmeyi beklediği sırada birbirine kar topu fırlatması mümkün. Harita karlı ve arabalar buzda kayıyor, dolayısıyla çok hızlı gitmeyip araç üzerindeki hakimiyeti kaybetmemek oldukça yararlı olacaktır.
Oyuncular karla kaplı alanda yürürken arkasında ayak izi ve lastik izi bırakıyor, dolayısıyla henüz bölgeden geçmiş bir kişinin izlerini yakalamak oldukça kolay. Zaman ilerledikçe izler de kayboluyor.

Öncelikle, işte haritanın kendisinin bir görüntüsü

Haritanın şu anda test sunucusunda olduğunu unutmayın, son dakika gelen bir güncellemeyle haritada ufak değişiklikler olabilir.

Vikendi Oynanış

  • Vikendi, Erangel ve Miramar’dan daha hızlı bir oyun olan ancak Sanhok’tan daha fazla taktiksel deneyim sunan 6x6km bir harita.
  • Oyuncular, başlangıç ​​alanında uçağa binmeyi beklerken kartopu savaşı yapabilirler.
  • Araçlar kar veya buzlu bölgelerde daha kaygan olacaktır. Buzlu arazide hızlanma daha yavaş ve hızlandıkça araç kontrolünü kaybediyorsunuz.
  • Oyuncular karla kaplı alanlarda seyahat ederken ayak izleri ve araç izleri görünecektir. Bir göz atın! Bunlar, düşmanların yakın zamanda buralardan geçip geçmediğini belirlemede yardımcı olmak için harikadır.
  • Karda ayak izlerinin ve izlerinin sonsuza kadar kalmayacağını unutmayın.

Vikendi Özel Araçlar

G36C

Vikendi’nin kendine has silahlarından olan G36C 5.56 mm cephane alabiliyor ve şarjörde 30 mermi taşımanız mümkün. Extended mag ile mermi sayısı 40’a çıkarılabiliyor.

Kar arabası

Vikendi haritasına özel kar bisikletine iki kişi binebilirsiniz. Diğer araçlara karşın karda kaymayan bu araç haritada daha kolay hareket etmenizi sağlayacak.

Zima

Vikendi haritası özelinde çıkarılan araçlardan birisi olan Zima, karlı zeminde harika bir hareket kabiliyeti elde etmenizi sağlıyor. 4×4 tipindeki bu araç sayesinde karda hızlıca hareket edebilecek,
yamaçlara tırmanabileceksiniz.

İşaret Fişeği

Vikendi haritası için çıkarılan eşyalardan birisi de işaret fişeği. Sadece özel maçlarda kullanılabilen işaret fişekleri, yapılan son güncellemeyle birlikte açık maçlarda da nadir bulunan eşyalardan birisi halini aldı. Eğer bir işaret fişeği ele geçirmeyi başarırsanız mavi alan kapandıktan sonra havaya ateş edebilir ve özel paketinizi çağırabilirsiniz.

Vikendi Atlanabilecek En İyi Yerler

Vikendi haritası içerisinde atlayabileceğiniz çok fazla sayıda yer var, ancak bazıları çeşitli nedenlerle diğerlerine nazaran daha tercih edilesi. İşte bu nedenle aşağıda nedenleriyle birlikte atlanabilecek en iyi yerleri ve bu bölge hakkında bilinmesi gerekenleri paylaştık.

Garoka

Vikendi haritasında oynayan bir oyuncunun düşmek isteyebileceği en
iyi yerlerin başında Garoka gelmektedir. Garoka, Vikendi haritasında bulunan dört büyük kasabadan birisidir ve yüksekliği nedeniyle ilk göze
çarpan noktalardandır. Kuzeyde bulunan ana yolun hemen yanındaki herhangi bir binaya inmeniz iyi olur, çünkü daha alçaktaki binalara inen
oyunculara nazaran yükseklik avantajına sahip olursunuz.
Yağma yapmak istiyorsanız yine aradığınız yer Garoka. Garoka küçük bir kasaba olsa dahi büyük bir şehir gibi istediğiniz her teçhizata sahip olmanızı sağlar. Saldırı tüfeği başta olmak üzere haritada işinize yarayacak en önemli teçhizatlara yüksekteki binalarda kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.
Garoka’ya inen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay büyük buzlu göldür. Garoka’yı terk ederken buradan geçmeniz gerekebilir ve buradan geçerken de bir süre göz önünde olursunuz, burada farklı bir oyuncuya yakalanmamaya dikkat edin.

Winery (Şaraplık)

Vikendi haritasında atlanabilecek en iyi yerlerden birisi de şaraplıktır. Haritanın güney bölgesinde yer alan Şaraplık, ses kasmak isteyen oyuncular için harikadır. Saklanabilecek çok fazla yer var ve iyi ses kasıyorsanız kimseye görülmeden dilediğiniz stratejiyle oyunun galibi olabilirsiniz.
Saklanabilecek çok fazla yer olduğu için diğer oyuncular ölüm aradığında buraya gelir ve etrafta gezmeye başlar, tam da bu noktada işini bilen oyuncuların ses kasması ve tuzak kurması gerekir. Şaraplık bunun yapılabileceği en iyi yerlerdendir.
Şaraplık içerisinde hareket ederken dikkat etmeniz gereken en önemli şey bu bölgede köşelerin çok önemli olduğudur, hareket halindeyken ulaşacağınız bir sonraki nokta bu bölgede mutlaka diğer bir köşe olsun.
Mümkünse köşeler haricinde farklı bir noktada duraksamayın ve bölgeyi terk edene kadar köşeden köşeye hareket edin. Bu sayede hem çok daha az risk alacak hem de diğer oyunculara nazaran konum üstünlüğüne sahip olacaksınız.

 

 

Cosmodrome

Haritada yer alan en ikonik bölgelerden birisi olan Cosmodrome, terkedilmiş bir uzay istasyonu. Roket fırlatma rampasının etrafında geniş açıklıklar var, buradan uzak durabilir ve tek katlı binaların bazılarında saklanabilirsiniz. Bu bölgedeki neredeyse her binanın içinde yeraltı alanı var ve istediğiniz teçhizatlar da buralarda yer alıyor.
Cosmodrome, şaraplık bölgesinde oldukça benzer, bölgesel üstünlük elde etmek isteyen oyuncuların köşelerde yer alması gerekiyor. Ses kasmanız şart ve hareket halindeyken köşeler haricinde farklı bir yerde durmamaya çalışın. Hareket halindeyken başka bir oyuncuya yakalanırsanız aynı yönde ilerlemektense yolun diğer tarafına geçin, bölgenin yapısı gereği çoğu yerde sadece karşı şeride hakim olunabiliyor.
Cosmodrome’dan çıkış oldukça çetrefilli, bu nedenle zaman aleyhinize işlerken buralarda takılmamaya dikkat edin ve sadece boş zamanınızda burada durun.

Kale

Oyunun sonuna kadar kamp atmak istiyorsanız kale de durmanız tavsiye edilmez, ancak oyun başlarken atlayabileceğiniz iyi yerlerden birisi kaledir. Özellikle diğer oyuncularla etkileşime girmek ve savaş istiyorsanız kaleye atlamanız tavsiye edilir. Haritadaki en popüler ve havalı yerlerden olan kale,nin içerisinde nehir de var.
Kaleye inmeyi ve iyi bir silahı edinmeyi başarabilirseniz mutlaka bir köşeyi kontrol altına almaya çalışın. Alacağınız köşe kalenin en uç köşelerinden birisi olursa diğer oyunculara karşı daha fazla üstünlük elde edersiniz.
Uzun menzilli bir silahınız varsa yürüyüş yoluna doğru gidin ve burada bir yerde etrafı kolaçan edin, bu bölgede saklanabileceğiniz yerler var ve kaleye girmek ya da kaleden çıkmak isteyen kişilerin yolu bir şekilde yürüyüş yoluna düşüyor.

Lumber Yard (Odunluk)

Eğer tek başınıza oynuyorsanız atlayabileceğiniz en iyi yer hiç şüphesiz odunluktur. Bu bölge hakkında söylenecek çok fazla söz yok, birkaç büyük açık kulübe bulunuyor ve saklanabileceğiniz yerler de var.

Bu bölgeye indiğinizde bilmeniz gereken en önemli şey çembere en yakın yolun kaleye giden tel köprülerden birisi üzerinde olacağıdır. Bu nedenle çıkış stratejinizin bu köprülerden geçeceğini bilin ve köprüleri bir şekilde hakimiyet altına alın, çünkü sizin gibi bölgedeki diğer oyuncuların da çıkış stratejisi bu köprüler olacak ve köprülerde hakimiyet kuran diğerlerine üstün gelecek.
Bu bölgede vakit geçirirken zaman göstergesine dikkat edin ve zamanında hareket etmeye özen gösterin.

Cantra

Haritanın güney-doğu köşesinde yer alan küçük Cantra kasabası oldukça ilginç bir köy. Fakat haritadaki diğer köylerle kıyaslandığında Vihar ya da Krichas gibi diğer küçük kasabalara nazaran daha iyi bir bölge. Eğer Cantra köyüne inecekseniz ilk olarak köyün köşesinde yer alan kiliseye inin, daha sonra küçük binalara doğru yol alın.
Köyde işiniz bittiğinde, köşede kaplıcalar olduğunu unutmayın veburalara da göz atın. Güvenli bölgeye dikkat edin çünkü haritanın  merkezinden çok uzak bir noktada yer alıyorsunuz, güvenli bölgeye ulaşmak için açık alanda biraz koşmanız gerekecek.

Villa

Tek oynuyorsanız ya da iki kişiyseniz atlayabileceğiniz en iyi yerlerden birisi Villa’dır. Büyük bir bina olan villanın etrafında küçük hangarlar
bulunur. Ana binanın içerisinde çok fazla sayıda silah ve teçhizat var. garajların birisinde de Dacia spawn noktası bulunuyor.
Villanın merkezinin olduğu yere ilk giden olursanız genellikle güvende olursunuz ve diğer oyunculara karşı üstünlük elde edersiniz. Çünkü teçhizat arayışında olan ve haritayı bilen oyuncular buraya gelmeye çalışacaktır. Araba farklı bir kişi tarafından alındıysa, arabayı bulmaya çalışmak yerine küçük binalardan birisine gidin ve arabayı aramaktan vazgeçin. Arabayı alan kişinin bölgede gidebileceği çok fazla yer var ve arabanın peşine düştüğünüzde çoğu zaman açıklığa çıkmanız gerekir.