PUBG Mobile Türkiye'ye geldi! İndirin... - Teknoloji Haberleri

PlayerUnknown ismiyle tanınan ve PUBG’nin yapımcılarından olan Branden Greene 5 yıl aralıksız olarak PUBG için çalıştıktan sonra artık başka işlerle ilgileneceğini söyledi.Şirketten ayrılmayacağını fakat şirketin farklı bir departmanında oyun pazarında yeni olasıklar arayacağını söyledi.

Hedefinin her zaman multiplayer oyunlar olduğu açık fakat Greene PUBG’yi bir seri haline getirmek istemiyor.”Battle Royale konsepti çok güzel bir konsept fakat bu artık yapıldı ve bundan sonra Pubg2’yi yapma niyetim yok.”dedi.”Battle Royale’i denedik artık başka şeyler deneme zamanı geldi.İnsanları yeniden nasıl birleştireceğimiz ve kazandığımız farklı deneyimleri kanıtlayacağımız hakkında bazı fikirlere sahibim.” diye sözlerine devam etti.

Greene’nin yeni katıldığı Özel Projeler bölümü, belirli bir oyun veya  herhangi bir oyun türü yapma emri olmadan, buna denemek için ona ücretsiz bir el veriyor. ” “Bunu çıkar için yapıyoruz.” Burada yaptığımız işi bitirmemiz için belirli bir tarih yok”

Kişisel olarak farklı hedeflere doğru yönelen Greene , Battle Royale’in de sevilen ve geliştirilen bir tür olarak kalmasını istediğini söyledi.Apex Legends’ı bu yönden taktir ettiğini ve Battle Royale’i e-spor’da daha çok görmek istediğini belirtti.

”Apex Legends mükemmel bir iş başardı.Kimseye oyunu duyurarak heyecanı artırmadı.Bir anda oyunu çıkardı ve muhteşem bir yapıtı oyuncuların önüne koydu” dedi. ”Artık Battle Royale pazarına girmek oldukça zorlaştı.O yüzden bu işe odaklanmış yapımcıları kıskanmıyorum.” diyerek devam etti sözlerine.

PUBG’nin yarattığı büyük akımdan daha büyük işler yapması gerektiğini düşünen Greene bu yolda çok fazla engellerle karşılacağının da farkında.Umarım onun diğer yapımları da oyun dünyasına büyük yenilikler katar.