Valorant'ın en çok tercih edilen düellocularından Yoru özellikle düşmanı şaşırtma yetenekleri ile savaşın gidişatını değiştirebilen karakterlerden.

Geçtiğimiz yılın başlarında oyuna eklenen bu manipüle ustası hızlı oynanışı ile oyuncuların kısa sürede beğenisini kazandı. Riot Games’in ise ajan üzerinde bazı farklı planları varmış gibi görünüyor.

Yoru’nun “Fake At” yeteneği elden geçiriliyor.

Yoru'nun "Fake At" yeteneği elden geçiriliyor.
Usta düellocu Fake At yeteneği ile düşmanlarının kafasını karıştırıp onları tuzağa düşürmekte son derece yetenekli olsa da bir dizi düzenleme geliyor. Fake At yeteneği bilindiği üzere kullanıldığında Yoru’nun bir kopyasını oluşturuyor ve bu kopya Yoru’nun baktığı yöne bağlı olarak ses çıkartıyor. Düzenlemenin ardından ise bu kopya ileri doğru koşacak ve hasar verildiğinde patlayarak rakiplerini güçsüzleştirecek. Takım arkadaşları Yoru’nun kopyasını farklı bir formda görecek, böylece kafa karışıklıklarının da önüne geçilmiş olacak.

Yoru’nun ultisi Boyutlar Arası Geçiş de elden geçirilen yetenekler arasında.

Yoru'nun ultisi Boyutlar Arası Geçiş de elden geçirilen yetenekler arasında.
Düşmanların kafalarını karıştıran ve Yoru’ya savaş alanında büyük avantj sağlayan ulti yeteneğini kullanırken ajan artık düşmanlar tarafından fark edilmeyecekler, ancak ayak sesleri duyulabilir olacak. Bunun yanı sıra ultide yapılan en önemli değişikliklerden biri de Yoru’nun ulti esnasında tüm yeteneklerini kullanabilecek olması. Görüş kısıtlamasının da kalkması ile Yoru daha da avantajlı hale gelecek. Yoru’nun kuşandığı yeteneği bırakma gecikmesi ise biraz daha uzun sürecek. Ayrıca Yoru’nun tüm bu süreçte neredeyse yenilmez hale gelmesini önlemek amacıyla ajanın ulti yeteneği biraz gecikmeli olarak devreye girecek.

Geliştirici ekip tüm bu değişiklikler ile neler hedeflediklerini de oyuncularla paylaşmış vaziyette.

Geliştirici ekip tüm bu değişiklikler ile neler hedeflediklerini de oyuncularla paylaşmış vaziyette.
Ekip Yoru’nun görünmez kaldığı süreyi kısaltarak neredeyse dokunulmaz halini ortadan kaldırdıklarını söylüyor. Bunun yanı sıra karakterin kuşandığı yeteneği bırakma gecikmesinin amacı ise Yoru’nun görünmez olduğu anda silahına davranıp peş peşe skor almasının önüne geçecek. Ultiye eklenen gecikme ile ise karakter maskesi ile tüm haritayı arşınlayıp ilk tehditte maskeyi anında bir kenara atarak silahını çekemeyecek. Kısacası her şey biraz daha stratejik hale gelecek.

Karakterin haritayı sınırsızca görmesi de tam da bu taktikselliğe hizmet edecek.

Karakterin haritayı sınırsızca görmesi de tam da bu taktikselliğe hizmet edecek.
Tüm bu değişiklikler Yoru’yu çok daha ölümcül bir düellocu ve takımın aranan elemanı yapacak. Yoru üzerinde yapılan bu değişikliklerin oyuna ekleneceği kesin tarih ise şimdilik açıklanmış değil.