Knight Online Sistem Gereksinimleri 2021 - Kaç GB? - Hypasos

Knight Online oyuncularının geçmiş yıllarda en çok şikayet ettiği ve en rahatsız olduğu konu, oyuna yeteri kadar vakit ayırılamamasıydı. Neredeyse çoğu oyuncu oyuna yeteri kadar vakit ayıramadığı için herhangi bir konuda geri kalıyor, yeteri kadar kazanç sağlayamadığı için de karakterini güçlendirmekte yetersiz veya geç kalıyordu. Oyuncuların bu eksiğini oldukça hızlı fark eden çeşitli yazılımcılar, Knight Online‘a özel olan ve paralı olarak satılan üçüncü parti programlar hazırlamaya başladılar. Bu üçüncü parti programlar iyi niyetli kullanımda başarılı ve zararsız gibi görünse de, uzun vadede birçok konuda oyunu suistimal etme aracı olmaya başladılar. Bu nedenle oyunun doğal dengesi bozuldu ve sonucunda da oyun oldukça büyük bir zarar görmeye başladı.

Genie Nedir?

Üçüncü parti programların oyunun yapısını bozmaya başlamasının ardından hilecilere karşı büyük yaptırımlar getiren Knight Online, oyuncuların taleplerini de değerlendirmeye başladı. Böylelikle oyuna Knight Genie ismiyle yeni bir özellik eklenmiş oldu. Temel işlevi üçüncü parti programlara benzer olan Knight Genie, oyunun mağazasından satın alınabilen ve birçok konuda da özelleştirilebilen bir yapıya sahiptir. Hem hilecileri engellemeye yönelik adımların hızla atılmaya başlanması, hem de oyuna yeteri kadar vakit ayıramayanlara bir alternatif sunma isteği, sonucunda Knight Genie‘yi ortaya çıkartmış oldu. 

Genie Ne İşe Yarar?

Knight Genie veya Genie, basit tabiriyle bir “bot” olarak değerlendirilebilir. Sizin manuel olarak, yani elinizle yaptığınız birçok şeyi otomatik olarak kendisi yapabilen bir oyun içi yardımcıdır. Genie ile karakterinizi istediğiniz bir bölgeye bırakabilirsiniz; burada kendiliğinden saldırı yapar, canını doldurur, özel yeteneklerini kullanır, köpeğiniz varsa belirli aralıklarla onu besler, çeşitli özel durumlarda ise bölgeyi terk etmenizi veya saldırıyı bırakmanızı sağlar. Hile olarak değerlendirilen ve oyun içerisinde “koxp” olarak isimlendirilen üçüncü parti programlara kıyasla oldukça işlevsiz gibi dursa da, oynanışı bozmamak ve çeşitli oyunculara büyük avantajlar sağlamamak için Genie‘nin kısıtlanmış bir yapıya sahip olması oldukça normal bir durumdur.