Epic Games Store bu hafta perşembe günü bize gizemli bir oyun verecek. Epic Games Store ne zaman bir sonraki hafta vereceği oyunu açıklamasa bu gizemli paketlerin içinden normalin üstünde üne sahip oyunlar çıkıyor. Grand Theft Auto V de, Civilization VI da gizemli oyunlar arasındaydı örneğin.

Her ne kadar EGS’nin kendisinde bu gizemli oyunun ne olacağına dair bir ipucu olmasa da, Epic’in Çin’deki resmi sosyal medya hesabı ilginç bir görsel paylaşarak tahminleri ateşledi. Görsel şöyle:

Bu resimdeki ipuçlarından yola çıkıldığında Epic Games Store’un ya Borderlands 3, ya da No Man’s Sky’ı vereceği tahmin ediliyor.

Borderlands 3 ipuçları:

  • Dead by Daylight pankekinin altındaki BBDAHAC0E şifresinde A=1, B=2, C=3.. şeklinde dönüştürme yapılınca 224181305 sayısını elde ediyoruz. Bu, Epic Games’in nisan ayında sorduğunu “sırada hangi oyunu vermeliyiz?” sorusuna verilen Borderlands 3 cevabının harfi harfine zaman kodu. O mesaj 2022/04/18 13:05’te atılmıştı, bu da söz konusu şifreyle aynı.
  • Epic Games adama NBA 2K21 pankeki yediriyor ama NBA kısmı kapatılıp 2K ön plana çıkarılmış. Borderlands 3’ün yayıncısı da 2K.
  • Resmin altında “birileri şuna pankek yedirsin” mesajı yer alıyor. Borderlands 3’te de Sarı Pankek isminde bir silah var.
  • Epic Guy’ın üç eli var gibi görünüyor, Borderlands 3’ün kutusunda ilk başta üç el olacakken sonrasında üç parmağa dönüştürülmüştü.

No Man’s Sky ipuçları:

  • Epic Games “bunu kimse tahmin edemez” diye yorum paylaşmış. “Kimse” yani “No One” ya da “No Man”
  • Yine “birileri şuna pankek yedirsin” mesajı Çin’in bilinen atasözlerinden birine atıf. “Birkaç yumurta kırmadan omlet yapamazsın” gibi bir atasözü bu. No Man’s Sky’ın başlardaki başarısızlığı başarıya çevirmesine atıf yapılıyor olabilir.
  • Sağ üst köşedeki cümle “ne kadar isterseniz isteyin, bizde var” anlamında. Yani “sınırsız” anlamına geliyor. Bu da oyundaki neredeyse sonsuz sayıda gezegene işaret ediyor olabilir.

Bu ikisini de okuyunca ben Borderlands 3 işaretlerinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, eğer bu resimle Epic’in amacı yanlış yönlendirme yapmak değilse bu hafta göreceğimiz gizemli oyun büyük ihtimalle Borderlands 3 olacak. Bu teoriler tutacak mı, çok yakında göreceğiz.