Kerbal Space Program 2, duyurulduğu yıldan sonraki neredeyse hiçbir yılı es geçmedi, her yıla bir erteleme haberi sıkıştırmayı başardı 🙂 Bu yıl da bu gelenekten nasibini aldı, 2022’nin erteleme duyurusu da geldi.

Oyunun kreatif direktörü Nate Simpson, oyunun çıkış takvimiyle ilgili bu güncelleme videosunda; Kerbal Space Program 2’nin 2023’ün ilk aylarında PC’ye, sonraki aylarda da konsollara geleceğini belirtirken; teknolojik olarak epey kapsamlı bir oyun geliştirmekte olduklarını, yetenekli kişilerden oluşan bir ekip kurmalarına karşın, oyun için de oldukça yüksek bir standart belirlediklerini, oyunun çıkış yapacağı bütün cihazlarda sorunsuz çalışması, grafiklerinin etkileyici olması, yeterince dolu, zengin bir evren sunulması gibi hedefler koyduklarını, geliştirmekte oldukları oyunla gurur duyduklarını da ekliyor. Sonuç olarak, sabırlarından dolayı takipçilerine teşekkür ederek bitiriyor açıklamalarını.

Ortada halen net bir çıkış tarihi yok. Bakalım bu, son erteleme haberi mi olacak yoksa çıkış takvimi yaklaşırken bir erteleme haberi daha alacak mıyız.