Pandemi süreci ile birlikte insanoğlunun duraklama sürecine girdiği bir gerçek. Tuvalet kağıdı savaşları ile başlayan bu dönemi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile tamamlamak ancak bizim neslimizin yaşayabileceği bir talihsizlik oldu. Sürecin beraberinde getirdiği ekonomik kriz de, oyun dünyasının da içinde bulunduğu pek çok sektörü etkiledi.

Bu kriz ile birlikte ise yepyeni bir çağın kapıları açıldı oyun endüstrisi içerisinde. Özellikle Microsoft’un sağdan soldan almaya başladığı büyük üreticiler, sektörü tedirgin etmeye başladı. Bu sebeple pek çok devasa markadan ardı ardına açıklamalar geldi. Hatırlarsanız adı Microsoft ile birlikte anılan Ubisoft kısa sürede “satılık değiliz” açıklaması yapmıştı.

  • Yves Guillemot, Ubisoft’un Bağımsız Kalacağını Vurguladı

İşte bir açıklama da Rockstar ve 2K’in ana markası olan Take-Two Interactive’den geldi. IGN’e konuşan Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, bu konularda önceliklerinin hissedarlar olduğunu ifade ederek “şimdilik” bağımsız kalacaklarının altını çizdi.

Tabii ki Take-Two’nun bu dalgaya karşı ne kadar direnebileceğini tahmin etmek güç. Fakat görünüşe göre stüdyo bir süre daha hayatına yalnız devam edecek.